يکشنبه, 18 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۸:۹:۵۵
نماز جمعه 5 مهر 98
اروپایی ها در بیانیه ای كه در نشست سازمان ملل صادر كردن، ذات خبیث خودشان را آشكار نمودند

حجت‌الاسلام و المسلمین شائق  امام جمعه شهر وحیدیه در خطبه‌های نماز جمعه مورخ  5 مهرماه سال 98 که با حضور باشکوه مردم ولایتمدار و شهیدپرور و بصیر بخش در  مسجد جامع شهر وحیدیه  برگزار شد که چکیده‌ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه‌های نماز جمعه به شرح ذیل  است. اوصیکُم عِبادَالله وَ اوصی نَفسی بِتَقوَی الله بندگان خدا خودم و شما خوبان حاضر در نماز جمعه را به تقوای ، سفارش می‌کنم .  

خداوند در سوره  البقره  آیه 237 می فرماید: وَ أَنْ‌ تَعْفُوا أَقْرَبُ‌ لِلتَّقْوَى‌ و گذشت کردن شما (و بخشیدن تمام مهر به آنها) به پرهیزکاری نزدیکتر است و این آیه درست است که راجع به مهریه زنان است اما اگر شما از تقصیرات دیگران بگذرید خداوند همه گناهان شما را عفو می کند و در تمام امور حتی امور حتی قصاص هم عفو ارجحیت دارد  

امام جمعه شهر وحیدیه با توجه به فرارسیدن هفته دفاع مقدس  مطالب خطبه اول را که راه بهشت می باشد به این موضوع اختصاص داد.

خطیب نماز جمعه وحیدیه در ادامه به آیه های 10 و 11 و 12 سوره الصف اشاره و افزود:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا هَلْ أَدُلُّكُمْ عَلَى تِجَارَةٍ تُنْجِيكُمْ مِنْ عَذَابٍ أَلِيمٍ ﴿۱۰

اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد آيا شما را بر تجارتى راه نمايم كه شما را از عذابى دردناك مى ‏رهاند (۱۰)

وی در تفسیر این آیه افزود: عذاب الیم یکی از اسم ها و مصداق های جهنم است اما در این دنیا هم وجود دارد و همه باید به این آیه توجه کنند که دچار عذاب الیم در این دنیا نشوند چون در ذلت زیستن عذاب الیم بزرگی است و به تعبیر مقام معظم رهبری هزینه مقاومت کمتر از ذلت پذیری است .

تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَتُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِكُمْ وَأَنْفُسِكُمْ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ ﴿۱۱

به خدا و فرستاده او بگرويد و در راه خدا با مال و جانتان جهاد كنيد اين [گذشت و فداكارى] اگر بدانيد براى شما بهتر است (۱۱)  فلذا تجارتی که خداوند در آیه فوق فرموده سرمایه اش: 1- ایمان به خدا و رسولش 2- جهاد در راه خدا با مال و جانتان است که در ادامه خداوند می فرماید اگر این کارها را انجام دهید ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ اگر این را بدانید این برای شما بهتر است .

امام جمعه شهر وحیدیه افزود: مقام معظم رهبری در بیاناتشان فرمود هزینه مقاومت کمتر از هزینه تسلیم است . یک عده خیال می کنند اگر تسلیم بشویم دیگر همه مشکلات تمام خواهد شد درصورتی که تمام مشکلات و اتفاقات بد ، بعد از تسلیم شدن تحمیل خواهد شد در نتیجه زیر بار ذلت و یوغ ذلت رفتن و قبول کردن آن انسان و کشوری را بدبخت می کند. به طور مثال شما کشور لیبی را ببنید که در مقابل فشارهای آمریکا تسلیم آنها شد و آیا ببنید مشکلاتشان تمام شد؟ و الان نزدیک به هشت سال است که در آتش جنگ داخلی است و هیچ قدرتی نمی تواند لیبی را از این مشکلات بیرون بکشد چون زمانی که حاکم آنها سرهنگ قذافی در مقابل آمریکا تسلیم شدند آنها تمام تأسیسات و تجهیزات هسته ای آنها را جمع آوری کردند و درون کشتی گذاشتند و در وسط دریا آن را منفجر کردند و زمانی که آمریکا دید آنها چیزی در چنته ندارند آنها درگیر جنگ داخلی کردند در نتیجه این اتفاقات لیبی هزینه های تسلیم در مقابل دشمنان است و آن چیزی که انسان را از عذاب الیم نجات می دهد ، جهاد و مبارزه در مقابل دشمنان  است و خداوند می فرماید اگر شما ایمان به خدا و رسولش و جهاد در راه خدا با مال و جانتان انجام دهید نتیجه  يَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَيُدْخِلْكُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ وَمَسَاكِنَ طَيِّبَةً فِي جَنَّاتِ عَدْنٍ ذَلِكَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ ﴿۱۲

تا گناهانتان را بر شما ببخشايد و شما را در باغهايى كه از زير [درختان] آن جويبارها روان است و [در] سراهايى خوش در بهشتهاى هميشگى درآورد اين [خود] كاميابى بزرگ است (۱۲)

امام جمعه وحیدیه افزود گرامی داشت هفته دفاع مقدس  شاید شنیده باشید که برخی زیر لب می‌گویند:

جنگ که تمام شده، چرا شهدا و بسیجیان و رزمندگان و آزادگان ارزشمندند؟ چرا هفته دفاع مقدس برگزار می شود؟ و چراهای دیگر.

پاسخ

جهت پاسخگوئی فقط به قسمتی از وسعت ایران عزیز که در دو سده گذشته به علت بی‌لیاقتی و بی‌عرضگی بعضی از شاهان حاکم ایران اکثراً بدون جنگ و خون‌ریزی، از ایران جدا شده و متأسفانه تبدیل به پایگاه برای دشمنانمان گردیده، توجه فرمائید:

۱. آذربایجان و گرجستان به موجب قرارداد ننگین گلستان در سال ۱۸۱۳ میلادی در زمان فتحعلیشاه قاجار از ایران جدا شد. (حدود ٢٠۵ سال پیش)

۲. منطقه نخجوان و ارمنستان به موجب قرارداد ننگین ترکمنچای در سال ۱۸۲۸ میلادی در زمان فتحعلیشاه از ایران جدا شد. (یعنی حدود ١٩٠ سال پیش)

۳. افغانستان و هرات به موجب معاهده پاریس در سال ۱۸۵۷ میلادی در زمان محمدشاه قاجار از ایران جدا شد. (یعنی حدود ١۶١ سال  پیش)

۴. ترکمنستان، ازبکستان و قرقیزستان به موجب قرار داد سال ۱۸۸۳ میلادی در زمان ناصرالدین شاه قاجار از ایران جدا شد. (یعنی حدود ١٣٧ سال پیش)

۵. پاکستان و سیستان به موجب قرارداد ننگین حکمیت «ژنرال اسمیت» در زمان حکومت قاجار در دو مرحله که آخرین آن در سال ۱۹۰۵ میلادی از ایران جدا شد. (یعنی حدود ١١٣ سال پیش)

۶. مجمع الجزایر بحرین با ۳۳ جزیره ارزشمند در سال ۱۳۵۰ شمسی در زمان محمدرضا شاه پهلوی از ایران جدا شد. (یعنی حدو۴٧سال پیش)

۷. شهر بندری و زیبای فیروزه در شرق دریای مازندران، قبل از انقلاب در زمان محمدرضا پهلوی از ایران جدا شد و به شوروی واگذار گردید.

اما می‌دانیم که در جنگ تحمیلی مدت ۸ سال با دنیا جنگیدیم،حدود ۱۸۸۰۱۵ نفر شهید دادیم (در میدان جنگ و هم بمباران شهرها تا روز آتش بس) که ۳۶ هزار نفر از آنان دانش آموز بودند.

یک وجب خاک ضمیمه خاک دشمن نشد آنهایی که می خواستند ایران ما را ایرانستان کنند ، خوزستان را استان عربی و اسم شهرهای ما را به عربی گذاشتند و به آبادان عبادان اسم گذاشته بودند و به اهواز ،الاهواز و به خرمشهر محمره نام گذاشتند و بیست شهر و هزار روستا و قصبه به طول 1200 کیلومتر اشغال کرده بودند و صدام به عنوان سردار قادسیه به خبرنگاران می گفت من با شما در جبهه یا در بغداد مصاحبه نخواهم کرد بلکه با شما در میدان التحریر (میدان آزادی) مصاحبه خواهم کرد آنها خواب سرنگونی نظام جمهوری اسلامی را در یک هفته دیده بودند اما ایران اسلامی و رزمندگان اسلام به تأسی از امام خمینی(ره) مجاهدت کردند و ایران را از عذاب الیم اشغال توسط اشغالگران نجات دادند و امروز با سرافرازی ایران اسلامی در منطقه حرف اول را می زند و خبرنگاران عربی می گویند هیچ پرونده در منطقه و خاورمیانه وجود ندارد که بدون حضور ایران مشکلش حل شود اما حاکمان ما از دیدگاه آمریکا فقط گاوهای شیرده خوبی هستند ،و آمریکا به دیدار با رئیس جمهور ما حسرت می کشد و فرانسه و ژاپن و از اروپا و آسیا آبرومندان را واسطه قرار می دهد اما رئیس جمهور نظامی اسلامی با رهنمودهای مقام معظم رهبری با دیدار ترامپ موافقت نمی کند حسرتشان در دلشان می ماند اما همین حاکمان عربستان سعودی و بحرین و امارات و سایر کشور که به تعبیر ترامپ آنها گاوهای شیرده خوبی هستند.  از این عذاب الیم چه چیز باعث نجات دادن ایران شد ، جهاد در راه خدا .

خطبه دوم نماز جمعه (5 مهرماه  1398)

امام جمعه شهر وحیدیه در خطبه دوم هم مجدداً همه نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش کرد.

خداوند در آیه های 17 و 18 سوره الیل  می فرماید: وَسَيُجَنَّبُهَا الْأَتْقَى ﴿۱۷ و تقواترین این مردم [ين مردم] از آن دور داشته خواهد شد (۱۷) الَّذِي يُؤْتِي مَالَهُ يَتَزَكَّى ﴿۱۸  همان كه مال خود را مى‏ دهد [براى آنكه] پاك شود (۱۸)پس نتیجه میگیریم با تقوا ترین انسان ها از آتش جهنم دور هستند و با تقوا ترین انسان ها کسانی هستند که طهارت مالی دارند هم از راه حلال درآمد کسب می کنند و هم اینکه زکات مال حلالشان را پرداخت می نمایند

یعنی واجبات مالی اش مانند خمس و زکاتش و در مظلمه را ادا می کنند .

وی در ادامه به مناسبت‌های مهم هفته آینده به تشریح و تبیین موارد ذیل پرداخت:

امروز پنجم مهر آغاز عملیات بزرگ ثامن الائمه و شکست حصر آبادان : تقریباً یکسال پس از جنگ که دشمنان مانند سرطانی مرزهای کشورمان را اشغال کرده بودند و شهر مهم آبادان در محاصره صدامیان بودند رزمندگان اسلام موفق شدند در سال 1360 در 5 مهر علمیاتی به نام ثامن الائمه آغاز کنند در نتیجه در عرض دو روز  با مجاهدت هرچه تمامتر آبادان محاصره اش شکست و ارتباط آبادان با شهرهای همجوارش ممکن گردید و در نتیجه طرح و برنامه ریزی برای آزادسازی خرمشهر میسر گردید و در سال 1359 یعنی یک هفته بعد از آغاز جنگ متأسفانه شهر سوسنگر توسط صدامیان سقوط کرد و در تصرف صدامیان قرار گرفت .

شنبه 6 مهر آغاز انتفاضه جدید مردم فلسطین بر ضد رژیم صهیونیستی : تقریباً نوزده سال پیش همزمان با آغاز مدارس در آنجا یک دانش آموز مقطع چهارم ابتدایی محمد الدوره در آغوش پدرش شهید کردند و این باعث شروع انقلاب جدید و انتفاضه شد و واقعاً پایه های رژیم صهیونیستی را لرزاند .

یک شنبه هفت مهر شهادت روحانی مبارز سید عبدالکریم هاشمی نژاد توسط منافقین در سال 1360 : تقریباً دو روز از عملیات ثامن الائمه و پیروزی رزمندگان اسلامی نگذشته بود که منافقین همیشه اگر می دیدند رزمندگان اسلام در منطقه پیشرفت خوبی کردند برای خنثی کردن اثرات پیروزی و شکست دادن روحیه مردم در درون مملکت کاری می کردند که مردم شکست روحی پیدا کنند و آنها آمدند و یک روحانی مبارزه سیدعبدالکریم هاشمی نژاد که کتاب بسیار خوب و زیبا مناظره دکتر و پیر را آن زمان نوشته بود  در محل تدریسش  در مشهد مقدس شهید کردند . که امام خمینی(ره) در پیامی از این روحانی مبارز و انقلابی تجلیل کردند و فرمودند این منافقین از بس ذلیل شدند که هرزمان ببینند رزمندگان ما به یک موفقیتی دست پیدا کنند کاری می کنند که این موفقیت را به کام ملت ایران تلخ کنند .

یک شنبه 7 مهر روز آتش نشانی و ایمنی را داریم از آتش نشانان شهرمان که در نماز جمعه حضور دارند تقدیر و تشکر می نمایم  و افزود : یک رکن نماز جمعه ما از جهت ایمنی و راحتی مردم معمولاً نیروهای آتش نشانی است که در این زمینه فعال هستند. و این عزیزان در هفته روز جمعه خودرها و نیروهایشان در اینجا حضور دارند و تمام فکرشان این است که نماز جمعه بدون هرگونه حادثه تلخی برگزار بشود و به این تلاشهایشان ارج می نهیم و از مسئول و نیروهای خدوم آتش نشانی که به غیر از اقدامات مؤثر در آتش نشانی در کنار بسیج و نیروهای مردمی در مسائل زلزله زدگان و سیل زده ها فعالیت های شبانه روزی کردند، تقدیر و  تشکر می کنیم.

امام جمعه شهر وحیدیه در ادامه به دوشنبه 8 مهر اشاره و افزود : زمانی که فرماندهان عملیات ثامن الائمه با سرافرازی هرچه تمامتر از جبهه برمی گشتند به خاطر دسیسه منافقین که مواد منفجر در هواپیما کار گذاشته بودند سرداران و امرای بزرگ سپاه و ارتش بزرگ اسلام از جمله شهادت سرداران اسلام: فکوری، فلاحی، نامجو، کلاهدوز و جهان‏آرا (1360 ش)     در این حادثه بر اثر انفجار هواپیمای مسافربری که رزمندگان و تعدادی از شهدا را به تهران بر می گرداندن به شهادت رساندند

سه شنبه  9 مهر  برابر است با ورود كاروان اهل‏ بیت امام حسین(ع) به شام (61 ق) : این حادثه آغاز مصیبتی سخت تر از حادثه کربلا است که از امام سجاد سوال کردند کدام مصیبت سختتر و داغش برای شما بیشتر بود حضرت فرمود الشام الشام .... مصیبت شام از همه مصیبت ها بیشتر بود و در ادامه مطالبی در این خصوص ایراد و سپس مرثیه سرایی نمودند .

 

مقام معظم رهبری در رهنمودهایش که انشاءالله نصب العین تمامی مسئولان خواهند گرفت و زمانی که مقام معظم رهبری خط قرمز مذاکره را مشخص کرد همه شما دیدید رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان عزت پیدا کردند و آقا فرمود اروپا هم دست کمی از آمریکا ندارد و نباید به اروپایی ها اعتماد کنید و مقام معظم رهبری فرمایشش در سازمان ملل آشکار شد و اروپایی ها از جمله سه کشور فرانسه ، آلمان و انگلیس آمدند ذات خبیث خودشان را آشکار کردند و در نشست سازمان ملل که با هم داشتند بیانیه ای صادر کردند که ایران در حمله به آرامکو دخیل بود البته خود رژیم صهیونیستی می گفت صفر تا صد حمله آرامکو کار ایران بود و آنها هم بدون هیچ گونه سند و مدرکی گفتند ایران در این قضیه دخیل بوده ، نه اینطور نیست بلکه رزمندگان یمنی افتخارشان به این است که عربستان زمانی که بیمارستان ها و مدارس و مراکز حساس و زیر ساختارهای مذهبی و رفاهی مردم یمن را بمباران می کردند اما رزمندگان یمنی جایی را بمباران کردند که اقتصاد عربستان و آمریکا را نشانه گرفتند و در نتیجه یک نفر از دماغش خون نیامده و تمام صدمات متوجه مرکز پالایش نفتشان بود یعنی از دیدگاه اروپایی های خبیث و بد طینت نفت عربستان ارزش بیشتر از نود هزار شهید یمنی است که در طول پنج سال این همه قربانی گرفته شده است و در یمن در هر 11 ثانیه یک نفر کودک بر اثر سوء تغذیه از بین می رود و این همه جنایت در یمن اتفاق افتاده اروپایی ها تاکنون هنوز یک کلمه بر زبانشان جاری نساختند که مردم بی گناه چه تقصیر دارند اما زمانی غول های نفت عربستان نشانه گرفته می شود دنیا و اروپایی به قدری بی وجدان شده اند و تابع آمریکا شدند که به خاطر نفت این همه هجمه و غوغاسالاری می کنند . باز هم مقام معظم رهبری فرمودند که تمام حرف این نیست که با این کشورها رابطه و گفتگو نداشته باشیم اما زنگ خطر را به صدا درآوردند که اروپا و آمریکا دستشان در یک کاسه است و از یک قماش هستند . فرقی با هم ندارند و دستگاه دیپلماسی باید مواظب باشد که دچار حیله و دام اروپایی نشود و باید همه توجهاتشان به درون مملکت باشد تا اینکه دشمنان را به زانو دربیاوریم .

وی تصریح کرد: دشمن نمی تواند ما را خسته کند و اگر دولتمردان ما به فرمایشات مقام معظم رهبری خوب گوش کنند این تبدیل عزت می شود و ترامپ حسرت دیدار رئیس جمهور کشورمان را در دلش نگه می دارد و با ذلت به دیدار او تن نمی دهیم و همه نقشه های آنها را نقش بر آب می کنیم اما اگر فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین خودمان قرار ندهیم تقریباً مشابه برجام پیش خواهد آمد «مومن از يك سوراخ، دو بار گزيده نمي شود» باید حواسمان جمع باشد هر حادثه ای در منطقه بیفتد الحمدالله چشم انداز به این است که ایران اسلامی دارای عزت و افتخار است عقربه های ساعت در جهت به ضرر آمریکا در حرکت است و فرداها ما اربعین ها را در پیش داریم که همایش اربعین حسینی خودش چشم آمریکا را کور کرده و ملت ایران ، تشیع و ملت های اسلامی از پنجاه کشور در این همایش عظیم شرکت می کنند و لبیک یا حسین گویان تیری بر دل رژیم صهیونیستی و بر چشم آمریکا و بدخواهان است واین حماسه ای است که به ابتکار مقام معظم رهبری و مرجعیت تشیع حضرت آیت اله سیستانی و مراجع دیگر برگزار می گردد که در عالم و دنیا افتخار بسیار بزرگی است که بعضی از کشورها حاضر هستند بمب اتم خودشان را از دست بدهند اما تشیع اربعین و عاشورا نداشته باشد و همه این حوادث به نفع ما در منطقه رقم می خورد که ان شاءالله خداوند بصیرت لازم را به همه ما عنایت بفرماید که از این دستاوردها پاسداری و مواظبت کنیم .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0