يکشنبه, 18 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۷:۱۶:۲۰
نماز جمعه 12 مهر 98
وضعیت منطقه خوب و مسلمانان در موضع برترتند ،آمریكا در حال لرزیدن و از بین رفتن است و رژیم صهیونیستی كامل در بحرانهای درونش فرو رفته است.

حجت‌الاسلام و المسلمین شائق  امام جمعه شهر وحیدیه در خطبه‌های نماز جمعه مورخ  12 مهرماه سال 98 که با حضور باشکوه مردم ولایتمدار و شهیدپرور و بصیر بخش در  مسجد جامع شهر وحیدیه  برگزار شد که چکیده‌ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه‌های نماز جمعه به شرح ذیل  است. اوصیکُم عِبادَالله وَ اوصی نَفسی بِتَقوَی الله بندگان خدا خودم و شما خوبان حاضر در نماز جمعه را به تقوای ، سفارش می‌کنم .  

خداوند در سوره  البقره  آیه 66 می فرماید: فَجَعَلْناها نَکالاً لِما بَيْنَ يَدَيْها وَ ما خَلْفَها وَ مَوْعِظَةً لِلْمُتَّقينَ

ما این کیفر را درس عبرتی برای مردم آن زمان و نسلهای بعد از آنان ، و پند و اندرزی برای پرهیزکاران قرار دادیم.

در ادامه به تفسیر این آیه پرداختند «خداوند به یهود دستور داده بود، روز «شنبه» را تعطیل کنند، گروهى از آنان که در کنار دریا مى‏زیستند به عنوان آزمایش دستور یافتند از دریا در آن روز ماهى نگیرند، ولى از قضا روزهاى شنبه که مى‏شد، ماهیان فراوانى بر صفحه آب ظاهر مى‏شدند، آنها به فکر حیله‏گرى افتادند و با یک نوع کلاه شرعى روز شنبه از آب ماهى گرفتند، خداوند آنان را به جرم این نافرمانى مجازات کرد و چهره‏شان را از صورت انسان به حیوان دگرگون ساخت

خداوند اینها را متجاوزگران به عهد و پیمان خودشان در قرآن معرفی می کند و در آیه قبلش می فرماید : وَ لَقَدْ عَلِمْتُمُ الَّذينَ اعْتَدَوْا مِنْکُمْ فِي السَّبْتِ فَقُلْنا لَهُمْ کُونُوا قِرَدَةً خاسِئينَ به طور قطع از حال کسانی از شما ، که در روز شنبه نافرمانی و گناه کردند ، آگاه شده اید! ما به آنها گفتیم: «به صورت بوزینه هایی طردشده درآیید

از این آیه نتیجه می گیریم انسان های با تقوا همیشه از این حوادث پند و موعظه می گیرند و همیشه خودشان را از قوم بنی اسرائیل که خیلی زرنگ و با هوش بودند بالاتر نمی بینند و از عاقبت آنها درس می گیرند ، در نتیجه انسان های باتقوا همیشه از حوادث پند می گیرند و به خدا نزدیکتر میشوند.

امام جمعه شهر وحیدیه مطالب خطبه اول را که راه بهشت می باشد به ادامه موضوع زکات اختصاص داد.

امام صادق(ع) در روایتی می فرماید : اگر می خواهید اهل بهشت باشید، یکی از آنها زکات دادن است و انسان تا زمانی که طهارت مالی نداشته باشد آخرت و عاقبت خوبی نخواهد داشت و طهارت مالی هم باعث رشد و نمو مالمان می شود و هم روح انسان را آماده می کند که فرمان الهی و بندگی خداوند به راحتی انجام و قبول کند . لذا زکات نوعی جهاد و گذشتن از مال  است از  گذشتن از جان مهمتر است فلذا در قرآن همیشه اول زکات جهاد با مال آمده بعد جهاد با نفس است .

 

خطبه دوم نماز جمعه (12 مهرماه  1398)

امام جمعه شهر وحیدیه در خطبه دوم هم مجدداً همه نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش کرد.

خداوند در آیه های 197 سوره البقره می فرماید:  وَ ما تَفْعَلُوا مِنْ خَيْرٍ يَعْلَمْهُ اللَّهُ وَ تَزَوَّدُوا فَإِنَّ خَيْرَ الزَّادِ التَّقْوي‏ وَ اتَّقُونِ يا أُولِي الْأَلْبابِ

و آنچه از کارهای نیک انجام دهید ، خدا آن را می داند. و زاد و توشه تهیه کنید ، که بهترین زاد و توشه ، پرهیزکاری است! و از من بپرهیزید ای خردمندان! در زمان قدیم برای فصل زمستان سرد و سخت توشه جمع می کردند و ما هم باید برای روزهای سخت  عالم قبر و آخرت توشه جمع کنیم و باید احکام الهی که خداوند دستور داده عمل کنیم و از کارهای زشتی که نهی شده، دوری کنیم تا به راه سعادت برسیم .

وی در ادامه به مناسبت‌های مهم هفته آینده به تشریح و تبیین موارد ذیل پرداخت:

امام جمعه شهر وحیدیه در ابتدا به 12 مهر ماه 1357 سالروز هجرت حضرت امام خمینی(ره) از عراق به كویت تحت فشار رژیم بعثی عراق اشاره و افزود: رژیم صدام و رزیم طاغوت با هماهنگی که داشتند عرصه را بر امام خمینی(ره) تنگ کردند و امام را وادار به هجرت کردند و در سال قبلش یعنی در سال 1356 در همچنین روزی فرزند گرامی اش حاج آقا مصطفی به شهادت رسانده بودن تا امام خمینی(ره) روحیه خود را از دست بدهد و شکست بخورد  و دست از اقدامات انقلابی خود بردارد چون حضرت امام (ره) وابستگی خاصی به آقا مصطفی داشت و بارها در بیانات خود گفته بود که آقا مصطفی امید آینده اسلام است که پس از شهادت ایشان نه تنها امام روحیه خودش را از دست نداد این کار انقلاب را که رفته رفته از ذهن ها پاک می شد را بیرون کشید و جرقه انقلاب زده شد .

وی افزود: رژیم بعثی صهیونیستی صدام می دیدند امام در حوزه علمیه نجف با علما و مراجع تشییع و روحانیون در ارتباط و دارای نفوذ است و می خواستند این ارتباط را محدود کنند و با فشار نیروهای امنیتی امام خمینی(ره) را از نجف به کویت انتقال دادند و پس از چند روزی در کویت با مشورت و تصمیم گیری فرزند بزرگوارشان حاج آقا احمد کویت را به مقصد پاریس روستا نوفل لوشاتو ترک کردند. این هجرت باعث آغازگر موج های عظیم انقلاب شد و دسترسی به امام بیشتر و راحت شد و در نتیجه انقلاب ما ریشه دوانید .

خطیب نماز جمعه شهر وحیدیه در ادامه به 13 مهر روز نیروی انتظامی مقتدر کشورمان اشاره و افزود :

در ابتدا از حضور نیروهای زحمت کش و مقتدر نیروی انتظامی غرب استان تهران در نماز جمعه شهرمان تقدیر و تشکر نمود و این روز را به همه سبز پوشان نیروی انتظامی تبریک عرض نمود و تصریح کرد : علاوه بر تنوع مأموریت های نیروی انتظامی در درون مملکت شهر و روستا که مسائل امنیتی در مرزهای هوایی ، دریایی و خاکی و ورود و خروج در مملکتمان جز وظایف این عزیزان است که این بزرگواران بالای 50 مأموریت را در کشور دارند ، اگر چنانچه رهبر معظم انقلاب بیانات خود را ایراد می نماید و اگر چنانچه نیروهای سپاه و ارتش مقتدارانه از میهمان دفاع می کنند و اگر چنانچه مسئولان کشوری در عرصه سیاسی و دیپلماسی حرفی برای گفتن دارند و مسئولین رده بالای نظام برای حل مشکل مملکتمان با خیال راحت اقدام می کنند   و اگر ما در کشور با آرامش خاصی کارهای خود را انجام می دهیم و در خانه های خود راحت می خوابیم برای این است که این عزیزان با هوشیاری کامل داخل مملکت را محاظت میکنند فلذا  نیروی انتظامی همانند سایر دستگاه و سازمان های دیگر ایراداتی در درونش وجود دارد و اجتناب ناپذیر است اما با قاطعیت عرض می کنم که نیروی انتظامی کشورمان یکی از قدرتمند ترین پلیس جهان است . فلذا بنده از عملکرد کلانتری شهر وحیدیه و عوامل اجرایی آن تقدیر و تشکر می کنم .

امام جمعه شهر وحیدیه در ادامه به 16 مهر آغاز تهاجم نظامی نیروهای آمریكایی و متحدان آن به كشور افغانستان (2001م) اشاره و افزود: بعد از انفجار برج های دوقلو نیویورک تا کنون هیچ اطلاعاتی از انفجار آن بدست نیامده که توسط چه کسی این اتفاق رخ داده  ولی این را می دانیم که در مرکز تجارت جهانی بیش از چهارهزار کارمندی یهودی در آنجا بود که از دماغ هیچ یهودی یک قطره خون نیامد و چند روز قبل همه آنها به مرخصی رفتن آمریکا و هم دستانش  بهانه ای برای خودشان تراشیدن و در 16 مهر سال 2001 به افغانستان لشکر کشی کرده د و این بهانه را درست که این حادثه توسط گروه طالبان و القاعده صورت گرفته درصورتی که خود طالبان و گروه القاعده توسط آمریکایی ها شکل گرفته و در رحم اجاره ای پاکستان و در حضانت و نفقه عربستان در کشور افغانستان بودند و همه می دانند که طالبان و القاعده با فکر و برنامه ریزی آمریکایی ها شکل گرفتند و بن لادن شریک تجاری جورج بوش پدر رئیس جمهور آمریکا بود و همه این تروریستها ریشه در خود آمریکا دارد فلذا آمریکایی ها به مردم مظلوم افغانستان حمله و  آنجا را مورد تاخت و تاز خودشان قرار دادند و الان چندین سال است که مردم مظلوم افغانستان خنده به لب هایشان نیامده است . سوال ما اینجا است که چرا نیروهای امنیتی آمریکا تا به حال یک نفر از مسبین انفجار برج های دوقلو دستگیر نشدند و اطلاعاتی در دسترس نیست  و از آن روزی که آمریکا به افغانستان حمله کردند تا به حال نتوانسته اند حتی یک وزیر و فرمانده طالبان را دستگیر و مجازات کنند. و در این قضیه بمباران و حمله به کشور افغانستان فقط مردم عادی و مظلوم افغانستان کشته و متضرر شده اند و طالبان و القاعده در قدرت خودش باقی مانده و، تازه مقام های آمریکا با طالبان سر یک میز مذاکره می نشینند و با هم گفتگو می کنند .  همه تروریست ها همان آمریکایی ها هستند و این را همه دنیا می دانند و طالبان یعنی آمریکا و آمریکا یعنی القاعده و القاعده یعنی بوکوحرام و بوکوحرام یعنی داعش و داعش یعنی همه تروریست ها به قول حضرت امام (ره) همه آنها از هم بدتر و آمریکا از همه آنها بدتر است که مرکز فتنه جهانی در آمریکا مستقر است البته الحمدالله رب العالمین الان وضعیت دنیا به خوبی پیش می رود ، رژیم صهیونیستی در بن بست کامل سیاسی قرار دارد و نتانیاهو در دو انتخابات رژیم صهیونیستی نتواست اکثریت آرا را بدست بیاورد ولو اینکه در تبلیغات های خودش گفته بود اگر من رأی بیاورم کرانه باختری را به خاک اسرائیل اضافه خواهم کرد و از طرفی دیگر ترامپ اعلام کرده بود که بلندی جولان برای اسرائیل است و هرکار و تلاشی کردند که نتانیاهو را از این چاه ذلت بیرون بیاورند نه تنها نتوانستند کاری انجام بدهد بلکه این ذلت را بیشتر هم کردند .

در یمن به خواست خداوند رزمندگان یمنی با عملیات نصر من الله ، فتح المبین بزرگی برای یمن ایجاد کردند و با این عملیات ائتلاف سعودی را به خاک مذلت نشاندند بطوری که از گسترده ترین و موفقیت آمیزترین بود و عملیات کمین انقلابیون و ارتش این کشور تحت نام «نصر من الله» در «نجران» واقع در جنوب عربستان از ابتدای تجاوز به این کشور تا به امروز بود که سه تیپ کامل از نیروهای ارتش متجاوز سعودی نابود و صدها دستگاه خودروی نظامی و زرهی ارتش سعودی توسط یمنی‏ها به غنیمت گرفته شد و هزاران نفر از نیروهای دشمن، شامل تعداد زیادی از فرماندهان و افسران و سربازان ارتش سعودی، شمار زیادی نظامی و مزدور از ملیت‏های مختلف، به اسارت انقلابیون یمن در آمدند و صدها کیلومترمربع از مناطق نجران نیز تحت کنترل یمنی‏ها در آمده است.

نکات قابل توجه این عملیات:

اول: ایجاد موازنه قدرت در عرصه نبرد زمینی و تغییر معادله جنگ

این نبرد، معادله دشمن را تغییر داد و نه تنها در عرصه جنگ، موازنه قدرت ایجاد کرد بلکه میتوان گفت که برتری توان نظامی نیروهای یمنی در تمامی عرصه‏های نبرد را به رخ دشمن کشاند.

دوم: دستیابی به موضع و جایگاه برتر در عرصه سیاسی و بین المللی جنگ

در شرایط کنونی کفه ترازوی جنگ یمن در ماه‏های اخیر به‏ویژه پس از سه حمله بزرگ به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، که آخرین مورد آن حمله گسترده به منطقه بقیق بود، به‏نفع ائتلاف تحت رهبری انصارالله یمن سنگینی می‏کند و قدر مسلم آن است که موقعیت قوی جنبش انصارالله در جنگ یمن کاملا مشخص شده و این امر دستیابی به حل‏وفصل سیاسی مسالمت‏آمیز جنگ در یمن را تسریع خواهد بخشید.

سوم: شکست دشمن در عرصه عملیات رسانه‏ای علیه ایران

با انجام این عملیات، ریاض و متحدان غربی‏اش کاملا خلع سلاح هستند و به هیچ طریقی نمی‏توانند ایران را به دخالت در این عملیات متهم کنند. بنابراین، آنها مجبور هستند که هم خفت این شکست بزرگ را آشکارا به گردن بگیرند و هم به توانمندی ارتش و انقلابیون یمن اعتراف بکنند.2

از طرفی دیگر آمریکا در فکر استیضاح رئیس جمهور خودشان است ، و پایه رئیس جمهور آمریکا لرزان است و اینکه ترامپ با رأی مردم آمریکا روی کار نیامد بلکه با رأی الکترالها روی کار آمد ، مقام های آمریکایی در تلاش بودن کمبود رأی مردمی را جبران کنند که قضیه جریان اوکراین گیت پیش آمد که با این کار مسائل امنیتی و حیثیتی آمریکا را خدشه‌دار کرد و پایه حکومت ترامپ را به لرزه درآورده است . الحمدالله رب العالمین وضعیت منطقه خوب است و مسلمانان در موضع برتر هستند و آمریکا در حال لرزیدن و از بین رفتن است و رژیم صهیونیستی کامل در بحران درون خودش فرو رفته و توان فکر کردن به مسائل خارج از مرز خودشان ندارند و عمده این است از این وضعیت بتوانیم خوب بهره برداری کنیم .

دیدار هایی که مقام معظم رهبری با فرماندهان سپاه داشتند اولاً همان جمله ای که امام (ره) فرموده بودند مقام معظم رهبری باز تکرار و فرمود من از سپاه پاسداران راضی هستم . دوم با بیان توصیه‌هایی افزودند: «سپاه باید روحیه و کار جهادی را در همه عرصه‌ها در اولویت قرار دهد و از دنیاطلبی و اشرافی‌گری جداً پرهیز کند

سوم آقا فرمودند سپاه باید همه اجزاء عظیم تشکیل‌دهنده نظام اسلامی اعم از دولت، مجلس، قوه قضائیه و بخش‌های دیگر همکاری و هم‌افزایی داشته باشید و منظور مقام معظم رهبری این است که سپاه مواظب باشد بعضی از تبلیغاتی که مخالفین و بدخواهان نظام انجام می دهند طوری نباشد که سپاه در مقام دولت یا مجلس و دستگاه قضایی است و اینکه سپاه خودش  یک قدرتی است که آمادگی کامل به همه اجزای نظام از دیدگاه رهبری دارد.

مقام معظم رهبری راجع به دیپلماسی خارجی و شکست بی‌تردید سیاست فشار حداکثری آمریکا و تسلیم نشدن ایران در مقابل نظام سلطه گفتند: «آنها اخیراً با کمک رفقای اروپایی‌شان برای ملاقات با رئیس‌جمهور کشورمان و ایجاد یک حالت نمایشی از شکست ایران، تلاشی بی‌نتیجه کردند اما ایران با جدیت و قاطعیت و تا رسیدن به نتیجه مطلوب به کاهش تعهدات هسته‌ای ادامه خواهد داد آنها می خواستند با این کار اعلام کنند که فشار حداکثری رئیس جمهور ایران را به میز مذاکره کشاند . اما این حسرت در دلشان ماند  و آقا فرمود عقب نشینی در مورد برجام وجود ندارد و گفتند یا عمل به بندهای برجام از همه طرف ها و عمل به برجام یک طرفه نیست یا برجام یا بی برجام و نتیجه فرمایشات مقام معظم رهبری این است یا برجام برای همه یا برجام برای هیچ کس .

امام جمعه شهر وحیدیه به 6 صفر شهادت مظلومانه حضرت رقیه(س) اشاره و ضمن تسلیت به نمازگزاران ، مرثیه سرایی نمودند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0