يکشنبه, 9 آذر 1399
عنوان گروه خبري / خبرهای سال 98 .
  • ساعت : ۱۸:۳:۲۰
نماز جمعه 20 دی 98
اقدام شجاعانه نیروهای هوافضای سپاه ، مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان قابل تحسین است
اقدام شجاعانه نیروهای هوافضای سپاه ، به ویژه سردار حاجی‌زاده به پایگاه آمریکا و اقدام مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، در تصویب و تاییدطرح سه فوریتی تروریست خواندن ارتش و وزارت دفاع آمریکا و نهادهای وابسته ، قابل تحسین است

حجت‌الاسلام و المسلمین شائق  امام جمعه شهر وحیدیه در خطبه‌های نماز جمعه مورخ 20 آذر ماه سال 98 که با حضور باشکوه مردم ولایتمدار و شهیدپرور و بصیر بخش در  مسجد جامع شهر وحیدیه  برگزار و امام جمعه شهر وحیدیه مطالبی به شرح ذیل عنوان نمودند:

ابتداً خودم را و همه شما خوبان را به تقوای الهی سفارش می کنم ، این سفارش به تقوا پیرو آیه شریفه 115 سوره آل عمران  است که می فرماید: وَ ما يَفْعَلُوا مِنْ خَيْرٍ فَلَنْ يُکْفَرُوهُ وَ اللَّهُ عَليمٌ بِالْمُتَّقينَ و آنچه از اعمال نیک انجام دهند ، هرگز کفران نخواهد شد! ( و پاداش شایسته آن را می بینند. ) و خدا از پرهیزکاران ، آگاه است. یعنی هرکار خیری که انجام می دهند در پیشگاه خداوند پویشیده نیست خداوند به اعمال انسان های با تقوا آگاه است این آیه با در آیه های شریفه 7 و 8 سوره زلزال است که خداوند می فرماید فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ ﴿٧ پس هرکس هموزن ذره ای نیکی کند، آن نیکی را ببیند. وَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ ﴿٨ (و هرکس هموزن ذره ای بدی کند، آن بدی را ببیند.) بیان روشن تر و واضح خواهد داشت .

بحثمان در ادامه راه بهشت راجع به حفظ زبان و پرهیز از گناهان زبان است که روایت امام باقر (ع) را نقل کردیم که می فرماید : تَكُفُّوا السنتکم اگر می خواهید اهل بهشت باشی باید زبانتان را نگه دارید ، فلذا اگر انسان صاحب زبانش نشود ، اهل بهشت نخواهد بود ، تلخ زبانی ، دروغ گویی ، مسخره کردن ، تهمت ، غیبت ، شهادت دروغ ، تبلیغ باطل از گناهان زبان است ، از روایت اینجور بر می آید که باید زبان خود را کنترل کنیم . فلذا علی (ع) می فرماید : اگر زبان نبود انسان ماهیتی نداشت و انسان به صورت مجسمه ای بود . و این زبان است که انسان را معرفی و می شناساند . و لذا حضرت می فرماید: وَ إِنَّ اللِّسَانَ بَضْعَةٌ مِنَ الاْنسَانِ  و در فرهنگ لغت عربی یک بضع و یک بعض داریم، بضع مثل انگشت  انسان است بودنش کامل و نبودنش ناقص است اما هست و وجود دارد دست بعض انسان است اگر بود خوب است و نبودنش نیز عیب است اما انسان را از ماهیتش نمی اندازد اما بضع ماهیت است یعنی اگر نباشد چیزی معنی ندارد مثل قلب و مغز انسان است که اگر نباشد چیزی از انسان باقی نخواهد  ماند فلذا در قضیه ازدواج می گویند بعض(باضمه) آورده است یعنی ماهیت زن بودنش را در این ازدواج مورد توافق قرار می دهد بطوریکه اگر این خانم باکره نباشد ماهیت دختری ندارد زبان بضع انسان است یعنی مهم ترین عضو انسان است که با انسانیتش برابر است اگر بود انسان هست اگر نبود انسان نیست ، این زبان خودش امتناع کند نمی تواند حرف بزند ، فلذا حضرت علی (ع)می فرماید تَكَلَّمُوا تُعْرَفُوا حرف بزنید تا شناخته شوید فَإِنَّ الْمَرْءَ مَخْبُوءٌ تَحْتَ لِسَانِهِ زيرا انسان در زير زبان خود پنهان است تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد.

خطبه دوم نماز جمعه (20 دی ماه  1398)

امام جمعه شهر وحیدیه در خطبه دوم مجدداً همه نمازگزاران را با توجه به بیان نورانی حضرت علی (ع) به تقوای الهی سفارش نمودند . خداوند در آیه 4 سوره التوبه  می فرماید : فَأَتِمُّوا إِلَيْهِمْ عَهْدَهُمْ إِلَىٰ مُدَّتِهِمْ ۚ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَّقِينَ ﴿٤ پس به پیمان مشرکان را تا پایان مدتشان وفادار باشید؛ زیرا خدا پرهیزکاران را دوست دارد فلذا ما باید به وعده ها و قول هایمان پایبند باشیم ، پس یکی از مصادیق تقوی پای بندی به عهد و پیمان است.

وی در ادامه به مناسبت‌های مهم هفته آینده به تشریح و تبیین موارد ذیل پرداخت:

خطیب نماز جمعه شهر وحیدیه  در ادامه رحلت عالم ربانی، آیت الله محلاتی  تسلیت و افزود : متأسفانه یکی از یاران دیرینه امام و رهبری و انقلاب دیشب دار فانی را وداع گفت . مرحوم آیت الله محلاتی نزدیک به 100 جلد کتاب اعتقادی و تاریخی و یکی از محققان برجسته تاریخ معاصر بودند ، و ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از نزدیکان امام (ره) و مسئولیت دفتر وجوهات امام بعهده ایشان بود و پس ازامام هم نزدیک به 31 سال در کنار مقام معظم رهبری ، همان امانتداری را حفظ کردند و از مسئولین این بزرگوار  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، یک دوره ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و عضو دبیرخانه ائمه کشور بودند . مرحوم آیت اله محلاتی خاندان با برکتی داشت و دامادهایش  حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری جزء مسئولین نظام و مرحوم حجت الاسلام والمسلمین قرهی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم و آقای آخوندی عهده دار وزارت خانه راه و شهرسازی و حجت الاسلام والمسلمین آقای شهید معاون ایثارگران و رئیس بنیاد شهید بودند. خداوند روحش شاد و درجاتش را متعالی بگرداند .

امام جمعه شهر وحیدیه در ادامه به 20 دیماه شهادت میزا تقی خوان امیر کبیر در سال 1230 در حمام فین کاشان اشاره و افزود: امیرکبیر از طبقه پایین به نخست وزیری رسید و سی ماه نخست وزیر بودند و در این مدت ساختارهای دولت را جوری درست کرد که دولت انگلیس نفوذش را از ایران برچیده کند و سیستم شاهنشاهی آن زمان را کنترل شده اداره کرد شاه وقت مجبور به حذف امیر کبیر شد فلذا انسان های حقیر نمی توانند انسان های قابل را تحمل کنند

یکشنبه 22 دی تشکیل شورای انقلاب به فرمان امام (ره) در سال 1357 ، غوت با وجود اعتراض‌های مردم در شهرهای مختلف که جای خود را در مملکت تنگ می‌دید توسط آمریکا دست به کار شدند و می‌خواستند با انتخاب بختیار به عنوان نخست‌وزیر که فردی به اصطلاح ملی‌گرا پیش مردم جلوه دهند تا کشور دست امام خمینی (ره) و مردم انقلابی نیفتد ، اما امام (ره) با هوشیاری هرچه تمام‌تر قبل از اینکه شاه ایران فرار کند شورای فرهنگی انقلاب را تشکیل داد و با این کارش نقشه و طراحی‌های دشمن را خنثی کرد

پنجشنبه 26 دی 41 سال پیش برابر است با فرار شاه خائن از ایران و درنتیجه پایان نظام شاهنشاهی و پایان دوره سیاه پهلوی و به بار نشستن آرزوی مؤمنین و متدینین بود

در مورد ترور و شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی از باب وظیفه چند نکته عرض می کنم

از اقدام شجاعانه و بهنگام فرزندان انقلابی ملت ایران، به ویژه سردار حاجی‌زاده در هوافضای سپاه در سیلی اول  به صورت آمریکا نواخته شد مورد تقدیر و گرامی می داریم .

اقدام شجاعانه نیروهای هوافضای سپاه ، به ویژه سردار حاجی‌زاده به پایگاه آمریکا و اقدام مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، در تصویب و تاییدطرح سه فوریتی تروریست خواندن ارتش و وزارت دفاع آمریکا و نهادهای وابسته ،  قابل تحسین است .

وی افزود : انتخاب پایگاه قدرتمند و بسیار مهم و استراتژیک آمریکا توسط برادران سپاه بخاطر این بود که اکثر  عملیات های خباثت آمیز آمریکا در مورد حمله به سوریه و عراق از آنجا  صورت میگرفت و فرزندان کشورمان قبل از حمله به پایگاه عین الاسد یک حمله سایبری انجام دادند و تمام سیستم های دفاعی آنها را از کار انداختند و پس از آن 13 موشک به مرکز نظامی به پایگاه عین الاسد مورد اصابت قرار گرفت که پدافند قدرتمند آمریکایی حتی نتوانستند یکی از موشک های را و رهگیری و خنثی کنند فلذا این انتقام سختی نیست که رهبری گفته بود بلکه این پیش درآمد است این برای این بود که به امریکا بگوییم هیج غلطی نمی توانی بکنی .

امام جمعه شهر وحیدیه در ادامه از اقدام مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، در تصویب و تاییدطرح سه فوریتی تروریست خواندن ارتش و وزارت دفاع آمریکا و نهادهای وابسته به این نهاد، تقدیر و تشکر نبود و افزود : از این به بعد هر نهاد و سازمان وابسته به آمریکا از نظر ایران تروریست است و  با آنها برخورد سختی صورت خواهد گرفت  و این اقدام خوب مجلس پس از اقدام مجلس عراق برای خروج نیروهای آمریکا از عراق تحسین برانگیز است و از این به بعد ما منتظر تصویب مصوبات خوبی از مجلس هستیم .

وی سپس از  اقدام دولت در برداشتن گام پنجم و نهایی در کاهش تعهدات برجامی از دولت محترم تشکر و اظهار داشت :  با این گام ما به دوران قبل از برجام برگشتیم وزیر امور خارجه سیاست کلی نظام را اینجور ابلاغ کرده که اگر مقام طرف های برجام به برجام برگردند ما هم این گام ها را به تدریج تعطیل خواهیم کرد اما اگر بناست که برجام یک طرفه باشد و آمریکا خودش خارج شود و کشورمان از منافع برجام بهره مند نشود، برجامی در کار نیست .

امام جمعه وحیدیه :  اظهار همدردی می کنیم با مردم استان کرمان به خاطر جان باختن شمار زیادی از عزیزان ما در مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی و هم چنین خانواده های جان باختگان سقوط هواپیمای اوکراین برای همه عزیزان از خدای متعال علو درجات و برای خانواده های انها صبر جمیل و اجر جزیل از خدای متعال مسئلت می نمایم .

وی افزود : پس از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی موجی در کشور ایجاد شد که لحظه به لحظه قدرتش در حال افزایش دادن است نمونه اش علاوه در کاظمین ، بغداد و نجف و اهواز که دشمن بیشتر به اهواز حساب می کرد دیدیم اهوازی ها چه نقشی ایفا کردند بعد در مشهد که برنامه از ساعت 12 ظهر تا نزدیک نیمه شب جنازه به حرم نرسیده بود که برنامه وداع در تهران کنسل شد و  در تهران بعد از تشییع جنازه امام (ره) و تهران تا کنون تشییع جنازه ای به این عظمت در خودش ندیده بود و در قم آشیانه آل محمد (ص) دشمن شکن بود تشییع جنازه کرمان محل تبلور شهید سلیمانی تعجب جهانیان را بر انگیخت در نتیجه ازدحام بیش از حد جمعیت در کرمان متأسفانه شاهد از دست دادن 60 نفر از هم وطنانمان بودیم و نزدیک به 200 نفر مسدوم شدند .

خطیب نماز جمعه شهر وحیدیه در ادامه انتصاب  سردار قاآنی  بعنوان فرمانده جدید سپاه قدس  را تبریک و افزود : از حسن تدبیر و هوشیاری  مقام معظم رهبری در انتصاب فرماندهی جدید سپاه قدس صمیمانه تشکر می کنیم،  این فرماندهی را به سردار عزیز تبریک و تهنیت عرض می کنم  . سردار قاآنی  بیش از 22 سال جانشین سردار حاج قاسم سلیمانی در این نیرو بودند که حتی وقتی مقام معظم رهبری از خود شهید سلیمانی پرسیده بود بعد از خودت چه کسی مناسب فرماندهی می دانی گفته بود که من نظرم سردار قاآنی است مقام معظم رهبری زیر نامه اش نوشته بود با تمام وجود موافقم .

وی تصریح کرد :  آمریکا خیال نکند که اگر سردار سلیمانی را از ما گرفت جایش خالی شده بلکه به تعبیر زیبا فرمانده سپاه پاسداران سردار سلامی: شهید حاج قاسم سیلمانی به دشمنانش و آمریکا خطرناکتر از خود قاسم سلیمانی است یعنی شهادت این شهید او را قدرتمند تر به جهان اسلام  و خطرناکتر برای دشمنان اسلام کرد.

وی افزود :  مقام معظم رهبری 2 سال پیش بعد از شکست دادن داعش توسط این سردار سرافراز اسلام ، نشان ذوالفقار به او دادند و این حرکت در چهل سال انقلاب بی سابقه بود و تاکنون هیچ کس نشان ذوالفقار نگرفته  بود و به تعبیر خود بنده از این به بعد هرکس یک نظامی نشان بدهند باید نشان سردار سپهبد قاسم سلیمانی را بدهند این یک الگو و جریان و امت شد امام فرمود شهید بهشتی یک امت بود و امروز هم قاسم سلیمانی نیز یک امت شد و در دنیا تأثیر گذاشت این روز هم اولین سالگرد شهید ستوان دوم اسداله خزایی شهید امنیت است از خدای متعال علو درجات برای او خواهانیم .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0