يکشنبه, 9 آذر 1399
  • ساعت : ۱۸:۱۰:۳۱
نماز جمعه 13 دی 98
دشمنان اسلام بدانند با شهادت سردار سلیمانی ، وحدت جهان اسلام و ایستادگی جبهه مقاومت بیش از بیش خواهد شد
امت اسلام انتقام سختی از آمریكا و هم دستانش خواهد گرفت

مشروح بیانات حجت‌الاسلام و المسلمین شائق امام جمعه وحیدیه در خطبه‌های نمازجمعه (13 دیماه1398)

حجت‌الاسلام و المسلمین شائق  امام جمعه شهر وحیدیه در خطبه‌های نماز جمعه مورخ 13 آذر ماه سال 98 که با حضور باشکوه مردم ولایتمدار و شهیدپرور و بصیر بخش در  مسجد جامع شهر وحیدیه  برگزار شد و مطالبی به شرح ذیل ایراد نمودند

ابتداً خودم را و همه شما خوبان را به تقوای الهی سفارش می کنم

این سفارش به تقوا با بیان نورانی پیامبر عظیم الشان اسلام  است که می فرماید: و أتقوالله فی عاجل أمرکم وآجله فی السر و العلانیة از خدا تقوا کنید هم در هم دنیا و هم در امر آخرتتان یعنی در امورات دنیا و آخرتتان تقوا داشته باشید فی السر و العلانیة هم در آشکارا و هم در پنهانی، بعضی ها   تقوا را در آشکارا رعایت  می کنند اما در پنهانی به این دلیل که کسی مرا نمی بیند مرتکب اعمال حرام می شوند، این معلوم است که آیه 4 سوره الحدید را خوب درک نکردند که خدا می فرماید : وَهُوَ مَعَكُمْ أَيْنَ مَا كُنْتُمْ هر كجا باشيد او با شماست ، وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ خدا به هر چه مي كنيد بيناست لذا پیغمبرعظیم الشان اسلام می فرماید : در آخرتتان چه در کارهای دنیا و چه کارهای مربوط به آخرت ، چه آشکارا و چه در پنهانی تقوای الهی را به جا بیاورید .

بحثمان در ادامه راه بهشت راجع به حفظ زبان و گناهانی که بوسیله زبان مرتکب می شویم بود، چون گناه زبان موقعیت زمان و مکان خاصی ندارد چون برای بعضی از گناهان مقدماتی لازم است ، مثلاً مشروب را در هرجایی نمی توان خورد ، ربا را هرکسی نمی تواند بخورد چن سرمایه لازم است ، عمل نامشروع زنا را هرجایی نمی توان انجام داد فلذا اکثر گناهان موقعیت خاص ،زمان خاص و مکانی خاص می خواهد اما گناه زبان اینجور نیست گناه زبان همیشه  موقعیت ، زمان و مکان آن فراهم و بخاطر همین موضوع گناه زبان نسبت به سایر گناهان رایج تر است .

 وی در ادامه این موضوع افزود :  بعضی از کارها و گناهان را نمی شود در میان جمع انجام داد چون انسان خجالت می کشد ،اما زبان اینجور نیست  فلذا در پیامبر اکرم (ص)  می فرماید : تَكُفُّوا السنتکم اگر می خواهید اهل بهشت باشی باید زبانتان را نگه دارید ، نگه داشتن زبان برای عبد و بنده الهی بسیار مهم است و انسان را در مسیر عبودیت نگه می دارد، و برعکس کنترل نکردن زبان انسان را از مسیر بندگی زبان خارج می کند ما وقتی شهادت به وحدانیت خدا می دهیم با زبان اقرار و شهادت می دهیم اگر خدای ناکرده کفر آمیز هم حرف بزنیم با همین زبان این کار را انجام می دهیم .

خطبه دوم نماز جمعه (13 دی ماه  1398)

امام جمعه شهر وحیدیه در خطبه دوم مجدداً همه نمازگزاران را با توجه به بیان نورانی حضرت علی (ع) به تقوای الهی سفارش نمودند . حضرت علی (ع) می فرماید : أُوصِيكُمْ عِبَادَ اللَّهِ بِتَقْوَى اللَّهِ وَ كَثْرَةِ ذِكْرِ الْمَوْتِ شما را به تقوای الهی و زیاد یاد کردن مرگ سفارش می کنم یعنی زیاد یاد مرگ بکنید از اینکه روزی از دنیا می رویم و جنازه ما را تشییع می کنند و به جنازه ما نماز و تلقین می خوانند از پشت سرمان بندهای کفن را باز می کنند تا صورتمان به خاک بخورد بعد کفن روی صورتمان می گذارند سنگ لحد را روی جنازمان می گذارند بعد می گویند تو ماندی با عملت و نه اهل عیال و نه مال و ثروت و نه مقام و موقعیت برای مان باقی می ماند و تنها چیزی که برای ما می ماند عمل صالحی است که با خودمان می بریم ، در ادامه  روایت می فرماید شما را برحذر می دارم از دنیاطلبی و دنیا پرستی که قبل از شما هیچ کس از شما بهره مند نشد و برای کسی هم چیزی نمانده و نخواهد ماند.

 

وی در ادامه به مناسبت‌های مهم هفته آینده به تشریح و تبیین موارد ذیل پرداخت:

خطیب نماز جمعه شهر وحیدیه در ابتدا در پی شهادت جانسوز سردار سرافراز و دلاور سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره و افزود : ، مناسبتی که امروز اتفاق افتاد شهادت سرافرازانه مالک اشتر امامت و رهبریت سردار دلاور لشگر و امت اسلام شهید سردار قاسم سلیمانی است .شهید سردار سلیمانی اجر و مزد و پاداش چهل و دو سال مجاهدتش را در دفاع از اسلام را از خدا گرفت و روحش با شهدا محشور شد بنده در ابتدا به قطب عالم امکان حضرت آقا امام زمان (عج) تسلیت عرض می کنم که چنین افسر دلاور را از دست داد و بعد به مقام معظم رهبری تسلیت عرض می کنم که مالک اشترش را از دست داد .

وی بیان داشت : اگر شما در نهج البلاغه نگاه بکنید ، تمام فرمایشات حضرت علی (ع) در پی خبر شهادت مالک اشتر ،قابل انتقال به سردار سپهبد قاسم سلیمانی است ، یک بار خود ایشان در یکی از عملیات ها جبهه بعد از نماز دستهای خود را سمت آسمان کرد و گفت خدایا به حرمت این نماز خالصانه ای که اینجا خوانده شد عاقبت امر ما را به شهادت ختم بفرما اینطور دعا کرد ، دعایش استجابت شد ،

وی تصریح کرد : سردار سلیمانی تنها فرمانده سپاه قدس ایران نبود، بلکه فرمانده سپاه لشگر اسلام بود، اگر برای امت اسلام یک لشگر و سپاه و ارتشی بشود تعریف کرد ، در رأس این فرماندهی ، به یقین سردار قاسم سلیمانی است ، امام رضوان ا... تعالی علیه  می فرمود باید جبهه های مقاومت در جهان اسلام ایجاد شود تا در مقابل توطئه استکبار و مستکبرین بایستند و به فرمان مقام معظم رهبری جامعه عمل به خود پوشید و  حزب ا... لبنان ، حماس فلسطین و حشد الشعبی عراق و دفاع وطنی سوریه ، انصارا... یمن و زینبیون پاکستان و فاطمیون افغانستان ، حیدریون کشورهای اسلامی شیعه نشین با فرماندهی  سردار قاسم سلیمانی تشکیل  شد . شهید سلیمانی بر دلهای لشگریانش جای داشت و محبتش در دل لشگریان بود ، و همه  مسلمانان و فراتر از مسلمانان ، آزاداندیشان و آزادگان عالم به سردار قاسم سلیمانی به دیده احترام می نگریستند .

امام جمعه شهر وحیدیه اظهار داشت: تنهاترین فردی که بعد از مقام معظم رهبری تکه گاهی محکمی برای این ملت بود همین سردار خاج قاسم سلیمانی بود و ایشان نسبت به تمام جناح ها و گروه ها فردی دلسوز و فداکاری و از جان گذشتگی می نمود . شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خصوصیاتی نظیر اخلاص ، شجاعت ، درایت ، هوشمندی و همه ی القاب حسنه ای که لایق و شایسته یک مجاهد فی سبیل ا... از دیدگاه قرآن ، پیامبر و ائمه اطهار علیه السلام بود در وجود ایشان تجلی پیدا کرده بود ، شهید قاسم سلیمانی محور وحدت و ترزیق کننده  روحیه مبارزه با استکبار در تمامی امت ها و ملت ها بود ، شهید قاسم سلیمانی فردی بود که واقعاً دشمنانش هم خصوصیات او را ستایش می کردند .

وی بیان داشت :  درست است که سردار سلیمانی را از دست ما گرفتند اما وحدت جهان اسلام و ایستادگی جبهه مقاومت بیش از بیش خواهد شد و آمریکا و رژیم صهیونستی و اذناب منطقه ای شان بدانند که امت های اسلام بخاطر جنایت فجیهشان  انتقام سختی از آنها خواهد گرفت  و این را یقیناً آمریکا می داند .

امام جمعه وحیدیه در ادامه بیان داشت :  بلافاصله بعد از این اتفاق تلخ ، نیروهای آمریکا در منطقه آسیا به حالت آماده باش درآمدند . آمریکایی ها خودشان اقرار کردند که ما برای اینکه تهدید بعدی متوجه ما نشود این کار را انجام دادیم ، آنها می خواستند با این کار انتقام داعش را از اینها بگیرند چون حشدالشعبی عراق و حاج قاسم سلیمانی بودند که پرچم دولت خود خوانده داعش را به زیر کشید و پایان دولت داعش را اعلام کرد چون داعش ساخته و پرداخته سیاست های آمریکا بود به جهت آن تلخی شکست داعش داشت می خواست با این قضیه انتقام بگیرد .

 امام رضوان ا... تعالی علیه در شهادت شهید چمران فرمود پرچم از دست هر سربازی بیفتد سرباز دیگر آن را خواهد برداشت و ادامه راه او خواهند بود .

وی افزود : ترامپ و همدستانشان یقین بدانند که این قضیه غیر قابل بخشیدن است  در عرض ده ساعتی که این جنایت اتفاق افتاده در خود آمریکا دو دسته گی خاصی در بین سیاست مداران آمریکا ایجاد شده  و  این کار ترامپ به معنای اعلام جنگ نامحدود با مقاومت است و اینها شروع کردند و تمام کننده اش خود آمریکا نخواهد بود و هیچ کس نمی تواند این آثار و تبعات جنایت را جبران کند و یکی  از سیاست مداران آمریکا گفته این قضیه باعث به سر آمدن حکومت خود خواه و خود محور و دیکتاتورانه ترامپ خواهد شد ، قطعاً اینجور است مقاومت ضعیف نخواهد شد که هیچ بلکه خون سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مقاومت را قوی تر خواهد کرد و مصمم تر از قبل خواهد شد و شما دیدید که حضرت آقای در بیاناتش در رابطه با یکی از بندهای برجام به رژیم صهیونستی گفته بود که رژیم صهیونیستی خیال تاریخ 2025 را در سر نداشته باشد چون آنها این روز را نخواهند دید ، فلذا خون سردار سلیمانی و سردار ابومهدی المهندس باعث نابودی زودتر رژیم صهیونیستی بیش از تاریخ 2025 خواهد شد و از صفحه روزگار پاک خواهد شد.

خطیب نماز جمعه شهر وحیدیه افزود : مجاهدی مثل شهید سردار حاج قاسم سلیمانی مرگ در بستر برایش ذلت بار بود و شهادت برایش اوج افتخار و قله عظمت معنوی برایش بود و ایشان به آرزوی دیرینه خودش رسید و امت اسلام و جبهه مقاومت یکپارچه خواهد شد و انتقام سختی از آمریکا و اسرائیل گرفته خواهد شد.

 ترامپ می خواست با این کارش دلیل برای خروج نظامی های خود از عراق داشته باشد ، با این شهادت با عظمت سردار سلیمانی و همراهانش  آمریکا باید سیاست های تمام شده خودش را از خاورمیانه و منطقه به بیرون ببرد . هیچ وقت اسلام از شهادت صدمه ندیده درست است عزیزمان را از دست دادیم اما مگر پیغمبر(ص) در جریان جنگ احد وقتی سیدالشهدا حضرت حمزه (ع) را از دست داد مگر پیغمبر (ص) شکست خورد ، بلکه پیروزی های پیامبر (ص) درخشنده تر شد ، مگر شهید بهشتی و هفتاد و تن از سیاستگذاران و کارکنان حوزه های سه گانه مملکت را را منافقین در یک شب از دست ما گرفتن مگر انقلاب شکست خورد ، شهید چمران شهید شد مگر جنگ ما عقب نشست ، رزمندگان ما مصمم تر جلو رفتن،  این شهادت ها رزمندگان جبهه مقاومت را مصمم تر از قبل خواهد کرد و طومار آمریکا و سیاست های تجاوزگرانه اش و حامیان رژیم صهیونیستی و اذناب منطقه ای شان بهم پیچیده و در زباله دان تاریخ افکنده خواهد کرد.

سه شنبه 17 تیر دستور رضاخان برای کشف حجاب : بی دین و لامذهب ها و مزدوران بیگانه برای اینکه دین را از بین ببرند همیشه به علم و نشانه های دین می تازیدند ، در آن دوران یکی از علم و نشانه های برتر و ممتاز دین، حجاب بود که در سال 1314 رضاخان دستور کشف حجاب را صادر کرد و در نتیجه ممنوعیت حجاب را در این کشور دینی و اسلامی به اجرا گذاشتند.

پنجشنبه 19 دی قیام خونین مردم قم در سال 1356 به خاطر توهین روزنامه اطلاعات وقت به امام (ره) و مقاله ای که رشیدی مطلق نوشته بود مردم قم به موقع قیام کردند و در نتیجه تخریب پایه های ستمگرانه رژیم پهلوی از همان روز شروع شد و جرقه انقلاب زده شد و این جرقه تبدیل به آتشی فروزان گردید که خرمن های پهلوی و حامیانش به آتش کشید و در آخر در مدت کمتر از یکسال با چشمان اشک بار از مملکت بیرون رفت و مردم رفتن شاه را جشن گرفتند .

باز پنجشنبه 13 جمادی الاولی شهادت مظلومانه حضرت زهرا (س) بنا به روایت 75 روز که به این مناسبت امام جمعه محترم مطالبی در وصف خصوصیات و اخلاقی حضرت زهرا(س) بیان و در آخر روضه خوانی نمودند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0