چهارشنبه, 13 اسفند 1399
  • ساعت : ۱۷:۲۱:۵۳
نماز جمعه 12 دیماه 99
تشییع پیكر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی یك رفراندوم جهانی بر تمام مسلمانان جهان است.

با حمد و سپاس خداوند متعال نماز جمعه پس از سه ماه و ده روز در تاریخ 12 دیماه سال 1399 توسط امام جمعه بخش جوقین به مرکزیت شهر وحیدیه با حضور باشکوه مردم ولایتمدار و شهیدپرور و بصیر بخش در  مسجد جامع شهر وحیدیه  برگزار شد

در ابتدا خطیب نمازجمعه شهر وحیدیه همه ی نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش و سفارش به تقوا را با حدیث نورانی پیامبر اکرم (ص)  بیان نمودند .

رسولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله : تَمامُ التَّقوى أن تَتَعلَّمَ ما جَهِلتَ و تَعمَلَ بِما عَلِمتَ .

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : همه تقوا اين است كه آنچه را نمى دانى بياموزى و آنچه را مى دانى به كار بندى.

امام جمعه شهر وحیدیه در ادامه با توجه به قرارگرفتن در ایام دهه اول فاطمیه (س) و سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی مطالب خود را به این موضوع اختصاص دادند.

در روایات از چهار زن به عنوان بهترین زنان بهشتی یاد شده است. از جمله پیامبر (ص) فرمود: "خیر نساءالجنّهْ، مریم بنت عمران و خدیجه بنت خویلد و فاطمه بنت محمد و آسیه بنت مزاحم امرأهْ فرعون".[1]

مریم، مادر حضرت عیسی(ع) و دختر عمران از پیامبران بنی اسرائیل می باشد. قرآن کریم مریم را در حدّ اعلای ستایش یاد کرده و به پاکی او شهادت داده و نامش را سی و چهار بار ذکر کرده است. از امام باقر (ع) در تفسیر آیة "یا مریم انّ الله اصطفاک و طهرّک و اصطفاک علی نساء العالمین" آمده : " یعنی تو را از نسل پیامبران انتخاب نمود و از تهمت زنا پاک گردانید و به زادن عیسی بدون همسر برگزید".

دوم زن برتر عالم حضرت خدیجه، دختر خویلد از نسل عامر بن لؤی است. در جاهلیت خدیجه را طاهره می گفتند و پیامبر او را کُبریَ لقب داد.وی اولین زنی است که اسلام آورد و ثروتمندترین زن عرب بود و با ثروت و مالی که داشت، پیامبر را یاری نمود و هیچ زمان هم از کار خودش پشیمان نشد و او زنی عاقله بود. در سنّ چهل سالگی با پیامبر (ص) که در 25 سال داشت ، ازدواج کرد و در شصت و پنج سالگی، سه سال پیش از هجرت در مکّه درگذشت. پیامبر بعد از فوت خدیجه بسیار محزون شد و همواره او را به خوبی یاد می کرد. حضرت خدیجه مادر حضرت فاطمة زهرا (س) می باشد.[5]

سومین زن برتر عالم فاطمة زهرا (س) دختر پیامبر (ص) و همسر امیرالمؤمنین و مادر امام حسن و امام حسین و حضرت زینب و ام کلثوم می باشد.

نام های دیگر آن حضرت: صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیّهْ، راضیه، مرضیهْ، محدّثه و زهرا می باشد. او پنج سال پس از بعثت در مکه متولد شد و هیجده سال و هفتادو پنج روز زیست.

از امام صادق(ع) روایت شده است که فرمودند: أَنَّ رَسُولَ اللهِ قَالَ لِفَاطِمَةَ(س) يَا فَاطِمَةُ إِنَّ اللَّهَ عَزَّوَجَلَّ يَغْضَبُ‏ لِغَضَبِكِ‏ وَ يَرْضَى‏ لِرِضَاكِ.  به درستی که رسول خدا(ص) به فاطمه(س) فرمودند: همانا خداوند عزّوجلّ به خاطر غضب تو غضب می‌کند و به رضایت تو راضی می‌گردد.

پیامبر (ص) فرمود : "فاطمه پارة تن من است. آن که او را بیآزارد، مرا آزرده و دشمنی با او دشمنی با من است".
نیز فرمود: "فاطمه سرور زنان اهل بهشت است". هم چنین فرمود: "خداوند به خشنودی فاطمه خشنود می‌گردد و به خشم او خشم می گیرد". [3]

چهارمین زن برتر عالم آسیه دختر مزاحم(همسر فرمون) از زنان شایستة تاریخ است. وی از بنی اسرائیل و از نسل پیامبران بود. قرآن وی را از زنان نمونه یاد کرده است. در حدیثی از پیامبر (ص) آمده است: "سه نفر حتی یک چشم به هم زدن به خدا و وحی الهی کفر نورزیدند:
1
ـ مؤمن آل یاسین،
2ـ علی بن ابی طالب(ع)،
3ـ آسیه زن فرعون".
آسیه به حضرت موسی ایمان آورد. فرعون او را از این کار منع کرد، ولی آسیه نپذیرفت. فرعون او را به شکنجه کشید و دست ها و پاهایش را با میخ به زمین در میان آفتاب کوبید تا او به شهادت رسید.

خطیب نماز جمعه شهر وحیدیه در ادامه به صفات حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره و افزود : بنده بارها در خطبه های نماز جمعه راجع به صفات و منزلت حضرت زهرا (س) شده و در نتیجه همه عاشق پیمغبر(ص) هستند و پیغمبر (ص) عاشق فاطمه (س) است . أَنَّ رَسُولَ اللهِ قَالَ لِفَاطِمَةَ(س) يَا فَاطِمَةُ إِنَّ اللَّهَ عَزَّوَجَلَّ يَغْضَبُ‏ لِغَضَبِكِ‏ وَ يَرْضَى‏ لِرِضَاكِ.

از امام صادق(ع) روایت شده است که فرمودند: به درستی که رسول خدا(ص) به فاطمه(س) فرمودند: همانا خداوند عزّوجلّ به خاطر غضب تو غضب می‌کند و به رضایت تو راضی می‌گردد.

 فلذا این حدیث بهترین دلیل بر عصمت حضرت زهرا (س) است .

خود  پیغمبر (ص) می فرماید : کلّما اشتقت الی رائحة الجنّة شممت رائحة ابنتی فاطمة علیها السّلام؛ من هر گاه مشتاق بوی بهشت می شوم، دخترم فاطمه علیها السّلام را می بویم

یعنی فاطمه (س) بهشت پیامبر اکرم (ص) است کمال پیغمبر (ص) در وجود فاطمه (س) خلاصه شده است . دین پیغبر(ص) با نسل حضرت زهرا (س) ادامه پیدا خواهد کرد و به کمال خواهد رسید.

در نتیجه هر چهار زن که برگزیده عالم هستند همه این بزرگواران یک وجه مشترکی باهم دارند. آن هم عبارت است از حمایت از ولایت زمانشان است . به طور مثال حضرت آسیه از حضرت موسی  (ع) و حضرت مریم از فرزندش عیسی و از شوهر    خاله اش زکریا حمایت و تبعیت کرده و حضرت خدیجه (س) حامی اولیه حضرت رسول ا... در مکه در داخل خانه دو نفر حامی پیامبر بودند یکی حضرت ابوطالب و دوم هم حضرت خدیجه (س) بود و آن حمایتی که حضرت خدیجه (س) از پیامبر(ص) کرده هیچ کس آن حمایت را انجام نداده مگر در دوران هجرت از مکه به مدینه آقا علی (ع) آنجور شمشیر کشید . فلذا حضرت فاطمه (س) هرکار کردند دست از حمایت علی (ع ) برنداشت .

در ادامه امام جمعه شهر وحیدیه روضه خوانی کردند.

خطبه دوم نماز جمعه (12 دی ماه  1399)

امام جمعه شهر وحیدیه در خطبه دوم مجدداً همه نمازگزاران را با توجه به بیان نورانی حضرت علی (ع) به تقوای الهی سفارش نمودند . حضرت علی (ع) می فرماید : اَلتّقوی اَن یَتَّقِی المَرْءُ کُلَّما یُوثِمُه تقوی یعنی پرهیز از تمام کارهایی که فرد را گناهکار و آلوده می سازد.

تقوا یعنی هر کاری که انسان را از گناه بازدارد تقوا می شود و اگر انسان این فرمایشات علی (ع) انجام بدهد میشود تقوا

امام جمعه بخش جوقین به مرکزیت شهر وحیدیه در ادامه به 12 دیماه 1392 سالروز شهادت روحانی مبارز عربستان شهید نمر باقرالنمر که به دستور آل سعود جنایتکار و ظالم و وحشی این روحانی مبارز گردن زده شد اشاره نمودند.

خطیب نماز جمعه بخش جوقین به مرکزیت شهر وحیدیه در ادامه به سالروز رحلت مرحوم آیت اله آقا مجتبی تهرانی یکی از مراجع عالم تشیع در  سال 1391 اشاره نمودند . = خدا روحش شاد کند.

وی در ادامه به 12 دیماه در سال 1367 سالروز پیام تاریخی حضرت امام خمینی رضوان ا... علیه اشاره و افزود : در یک همچون روزی یعنی 12 دیماه پیام تاریخی حضرت امام خمینی رضوان ا... تعالی علیه به صدر هیئت رئیس اتحادیه جماهیر شوروی سابق به گورباچف توسط عالم اندیشمند و متفکر و فیلسوف و دانشمند فقهی حضرت آیت اله جوادی آملی مذظله العالی ابلاغ گردید .

 امام جمعه بخش جوقین به مرکزیت شهر وحیدیه در ادامه به 17 دیماه روز کشف حجاب رضاخانی اشاره و افزود : 17 دیماه روز نوشتن مقاله به دست مزدور قلم بدست رشید مطلق بر علیه امام (ره) مقاله توهین آموز نوشتند که از همان روز جرقه انقلاب اسلامی زده شد.

وی سپس به 13 دیماه سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی الهمندس و همرزمانش است که روز مقاومت نامگذاری شده است .

وی افزود : سال گذشته در چنین روزی سردار حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید و خدا می داند نمازگزاران با چه وضعی خودشان را به نماز جمعه رساندن، بغض ها در گلو جمع شده بود و زمانی که اسم شهید سلیمانی را آوردند عقده ها ترکیده شده و انفجار گریه شروع شد .

وی اظهار داشت : دوستان عزیز هرزمان که مراجعی از دنیا می رود ما یک نعمت بزرگ الهی را از دست می دهیم مثلاً شهادت حاج قاسم سلیمانی که اتفاق افتاد مرا یاد سخنان امیر المؤمنین على(علیه السلام) می اندازد چون زمانی که خبر جانکاه شهادت مالک را شنید، بالاى منبرْ رفت و فرمود: مالک و ما مالک مالک اشتر شخصیتی معصوم نیست و زمانی از حضرت علی (ع) پرسیدند رابطه مالک با شما چطوری بود فرمود مالک برای من همانگونه بود که من برای رسول خدا صلّی الله علیه و آله بودم. اگر هم بخواهیم بگوییم که حاج قاسم سلیمانی با این کلمات قطره اقیانوس را نمی شود تعریف کرد .

بطور مثال تشییع جنازه مراجع تقلید به رفراندوم جهانی تبدیل می شود که مسلمانان اعلام می کنند ما کی را می خواهیم و کی را  را نمی خواهیم . بنده حالا تشییع جنازه امام را را نمی خواهم بلکه تشییع جنازه آیت اله اراکی ، آیت اله مشکینی و غیره را می گویم .

شهید سلیمانی را دیگر عالم شناخت و به دنیا اعلام کرد شهید سلیمانی مربوط خود ایران نیست و تنها مربوط به جهان اسلام و تشییع نیست بلکه شهید حاج قاسم سلیمانی شخصیت برجسته ای است که مربوط است به کل دنیا و جغرافیای بشری که هم جهان را از وجود داعش وحشی و جنایتکار نجات داد.

وی اظهار داشت . شهید حاج قاسم سلیمانی چه در زمان حیاتش وقتی فرمانده پنتاگون از وی سخن می گوید ببنید چه چیزی را می گوید . ما تعریف نمی کنیم که بلکه این حرف های فرمانده کل نیروهای مسلح آمریکا از شهید سلیمانی می گوید و این مهم است و به این معناست که دشمن بیشتر از خود ما شهید سلیمانی را شناخته بود که چه شخصیتی دارد و باز این گفته دشمن است که گفتند بعد از آن که ترامپ وحشی و احمق دیوانه که تاریخ مصرفش گذشت چند روز آینده کلید کاخ سفید را تحویل رئیس جمهور بعدی آمریکا بکند و جنایتی که خودش شخصاً به عهده گرفت و این کار را بخاطر این انجام داد که در کارنامه اش امتیازی برای رأی آوردن انجام داد که خدا او را ذلیل تر کرد و ما خوشحال هستیم و به قول سیدحسن نصراله مجاهد بزرگ که فرمود ما خوشحال هستیم که قاتل شهید سلیمانی رأی نیاورده و ما به رأی آوردن بایدن خوشحال نیستیم و از اینکه این عنصر فاسد و ظالم و دیوانه رأی نیاورده به این خوشحال هستیم . خداوند به نوعی انتقام را گرفت و ترامپی که می گفت من قاسم سلیمانی را کشتم و در نیتجه می خواست امتیازی را انتخاب شدن لحاظ کند که دوباره رئیس جمهور بشود خدا پوزه اش را به خاک مالید .

فلذا فرمانده پنتاگون آمریکا گفت ژنرال سلیمانی کشته شده خطرش برای آمریکا بیشتر سلیمانی زنده بودنش است یعنی خون شهید سلیمانی امت ها را یکپارچه کرد عراق ،یمن ، سوریه ، فلسطین و لبنان و ...  حتی در کشورهایی مثل هند که تا بحال شهید سلیمانی به آنجا نرفته بود که در آنجا نزدیک به 100 جلسه گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار کردند و امت ها و ملت ها بیدار شدند و مقاومت معنی پیدا کرد .

خطیب نماز جمعه بخش جوقین به مرکزیت شهر وحیدیه در ادامه به چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری زاده اشاره و افزود : شهید محسن فخری زاده بعد از شهادتش شناخته شد و شخصیتی مجهول بود و شهدای هسته ای و مقاومت و اقتدار و غیره همه در حیات خودشان یک برکتی دارند و وقتی از دنیا می روند و یا به شهادت می رسند یک برکتی ایجاد می شود.

درود و تحیت خدا بر روح شهید حاج قاسم سلیمانی وشهیدان همراهش و درود و تحیت خداوند روح تمام شهدای جبهه مقاومت و اسلام در مقابل کفار و منافقین و مشرکین .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0